Přihlásit se | Registrace

O tomto portálu

Tyto stránky slouží jako informační portál věnovaný fenoménu „hraní rolí naživo“, zvaných larp (z anglického Live Action Role-Playing). Je určen jak pro samotné hráče a organizátory larpů, tak pro širokou veřejnost. Cílem portálu Larpy.cz je přiblížit tento druh zábavy široké veřejnosti, informovat o novinkách ze světa larpu jak v Česku, tak v zahraničí, přinášet pozvánky na zajímavé akce, prezentovat nové projekty a v neposlední řadě také přinášet reportáže z proběhlých larpů.

Larpy.cz pro hráče

Ať už jste zkušený larpový harcovník nebo nováček, tento portál vám poskytne informace o plánovaných akcích, aktualitách z domácí i světové scény či reportáže z proběhlých akcí. Zajímáte-li se o larp hlouběji, naleznete zde i řadu teoretických článků o problematice larpu a s ním souvisejících odvětvích.

Tento portál vás bude neustále udržovat informované o aktuálním dění na larpové scéně a neunikne vám tak žádná důležitá hra ani podnětný článek.

Larpy.cz pro širokou veřejnost

Běžnému čtenáři tento portál nabízí základní informace o tomto fenoménu. Larp je v Česku relativně mladý druh volnočasové aktivity a občas je těžké se vyznat v množství informací, které se o něm lze dočíst. Larpy.cz by tedy měly nezasvěcenému čtenáři poskytnout vhled do této problematiky a jednoduchým způsobem larp prezentovat.

Nevíte-li, co se pod akronymem larp skrývá, zde naleznete jednoduché vysvětlení. A možná vás tyto stránky i inspirují k tomu, abyste si larp vyzkoušeli na vlastní kůži.

Larpy.cz pro organizátory

Organizátorům a odborné veřejnosti usnadňuje tento portál orientaci na české i zahraniční larpové scéně. Přináší zprávy o nových projektech, upozorňuje na zajímavé akce, informuje o uskutečněných larpech a přináší řadu teoretických i praktických článků o problematice larpu. Publikují zde organizátoři a teoretici napříč celou republikou, čímž Larpy.cz sdružují mnoho různých názorových proudů. Portál zároveň nabízí vám, organizátorům, prostor pro propagaci vaší akce a následné zaznamenání ohlasů na ni. Larpy.cz se tak snaží vytvořit obraz současné larpové scény, ke kterému se i po letech bude možné vrátit.

Ať už si rozšiřujete vědomostní základnu pro přípravu své hry, nebo sháníte prostor pro její prezentaci, Larpy.cz jsou tu pro vás.

Nejčastější štítky

Archivy