Přihlásit se | Registrace

O tomto portálu

Tyto stránky slouží jako informační portál věnovaný fenoménu „hraní rolí naživo“, zvaných larp (z anglického Live Action Role-Playing). Je určen jak pro samotné hráče a organizátory larpů, tak pro širokou veřejnost. Cílem portálu Larpy.cz je přiblížit tento druh zábavy široké veřejnosti, informovat o novinkách ze světa larpu jak v Česku, tak v zahraničí, přinášet pozvánky na zajímavé akce, prezentovat nové projekty a v neposlední řadě také přinášet reportáže z proběhlých larpů.

Larpy.cz pro hráče

Ať už jste zkušený larpový harcovník nebo nováček, tento portál vám poskytne informace o plánovaných akcích, aktualitách z domácí i světové scény či reportáže z proběhlých akcí. Zajímáte-li se o larp hlouběji, naleznete zde i řadu teoretických článků o problematice larpu a s ním souvisejících odvětvích.

Tento portál vás bude neustále udržovat informované o aktuálním dění na larpové scéně a neunikne vám tak žádná důležitá hra ani podnětný článek.

Larpy.cz pro širokou veřejnost

Běžnému čtenáři tento portál nabízí základní informace o tomto fenoménu. Larp je v Česku relativně mladý druh volnočasové aktivity a občas je těžké se vyznat v množství informací, které se o něm lze dočíst. Larpy.cz by tedy měly nezasvěcenému čtenáři poskytnout vhled do této problematiky a jednoduchým způsobem larp prezentovat.

Nevíte-li, co se pod akronymem larp skrývá, zde naleznete jednoduché vysvětlení. A možná vás tyto stránky i inspirují k tomu, abyste si larp vyzkoušeli na vlastní kůži.

Larpy.cz pro organizátory

Organizátorům a odborné veřejnosti usnadňuje tento portál orientaci na české i zahraniční larpové scéně. Přináší zprávy o nových projektech, upozorňuje na zajímavé akce, informuje o uskutečněných larpech a přináší řadu teoretických i praktických článků o problematice larpu. Publikují zde organizátoři a teoretici napříč celou republikou, čímž Larpy.cz sdružují mnoho různých názorových proudů. Portál zároveň nabízí vám, organizátorům, prostor pro propagaci vaší akce a následné zaznamenání ohlasů na ni. Larpy.cz se tak snaží vytvořit obraz současné larpové scény, ke kterému se i po letech bude možné vrátit.

Ať už si rozšiřujete vědomostní základnu pro přípravu své hry, nebo sháníte prostor pro její prezentaci, Larpy.cz jsou tu pro vás.

Nejlépe hodnocené články

(za poslední rok)

Nejčastější štítky

Archivy