Přihlásit se | Registrace

Informace ke Kalendáři událostí

Pro snazší orientaci v množství akcí publikovaných na tomto portálu můžete využít interaktivní mapu v pravém sloupci. Po kliknutí na jeden z krajů, symbol Slovenska či mapku světa se vám otevře stránka s výpisem aktuálních a plánovaných akcí pro danou oblast. Na této stránce najdete také seznam organizátorských skupin, které v daném kraji sídlí a působí. Kliknutím na název akce či jméno organizace se pak dostane přímo na jejich webové stránky.

Kalendář není vševědoucí

Ačkoliv bychom uvítali, kdyby byl, není tomu tak. Nenajdete zde akce, které nemají webové stránky nebo nejsou formou článku zmíněny na tomto portálu. Stejně tak nám bohužel unikají informace o některých lokálních organizačních skupinách, které nemají potřebu své prezentace. Pokud nám chcete o nějaké nové akci či skupině dát vědět, pak budeme samozřejmě jen rádi. Drobná omezení pro tento druh publikování jsou popsána níže.

Kalendář není jediný

Již několikrát vznikly snahy o tvorbu jednotného larpového kalendáře, ovšem zatím se nikomu nezdařilo tento projekt uskutečnit. Ani kalendář na tomto portále si ambiciózní myšlenku centralizace za svůj cíl neklade. Cílem tohoto kalendáře je sjednotit „pod jednu střechu„ pouze informace o larpech zaměřených na dramatické pojetí hry; nesoustřeďuje se tedy na larpy založené na akční složce (viz článek Není larp jako larp). Díky tomuto zaměření se stává unikátním – a věříme, že vzhledem k relativně nízkému procentu těchto akcí bude svoji úlohu plnit spolehlivě.

Publikování v kalendáři

Pokud neorganizujete larpy bojové, a naopak zaměřujete své organizátorské úsilí na hru o ztvárnění rolí, na stavbu příběhu, hráčský prožitek či výchovně-vzdělávací aspekt, pak velmi uvítáme, když bude váš tým a jeho akce v kalendáři tohoto portálu uveden. Pokud váš larp naopak spadá do některého z proudů v Česku hojně rozšířených, jako jsou fantasy bitevní hry, pak mnohem úspěšněji oslovíte hráče na některém z kalendářů jako jsou ASF, Dřevárny či FAS.

Přispěvatelem do kalendáře může být kdokoli, kdo by chtěl jednorázově přispět pozvánkou či upozorněním na zajímavou akci. Danou informaci můžete odeslat na e-mailovou adresu prispevek@larpy.cz, kde ji převezme některý z redaktorů, a pokud bude akce v souladu s koncepcí kalendáře, přidá ji do něj. Pokud chcete přispět více, než jen nárazovou informací, přečtěte si článek Přispěvatelé, autoři a redaktoři.

Zanechte komentář

Nejčastější štítky

Archivy