Přihlásit se | Registrace

Larpedie spuštěna

U příležitosti konání Odrazu 2008, prvního ročníku konference o larpu, byla pro veřejnost minulý víkend slavnostně spuštěna Larpedie, začleněná pod portál Larpy.cz. Projekt v rámci jednoho z konferenčních příspěvků představili publiku jeho iniciátoři ze skupiny Veselý Kopeček. Symbolicky bouchli láhev a hned mohli před očima posluchačů na adrese wiki.larpy.cz prolistovat znění prvních několika desítek již sepsaných hesel, zařazených pod jedenáct připravených kategorií.

Jak uvádí její titulní stránka, myšlenka vzniku české larpové wiki přišla už koncem roku 2006. Veselý Kopeček ji však zpočátku vnímal především jako zajímavou prezentaci své vlastní činnosti a teprve s příchodem portálu Larpy.cz se ji rozhodl koncipovat jako otevřenou encyklopedii.

Larpedie v současnosti obsahuje zhruba čtyřicet hesel, vytvořených původními autory a úzce zaměřených na larp světový i český, která stále přibývají. Bez nových přispěvatelů, editorů, korektorů a dalších nadšenců však tiše zajde v prachu a zapomnění. Například zcela chybí články jako nápověda, jak psát (o čem, jak formátovat…) apod., ale i zpracování běžně známých pojmů.

Tvůrci doufají, že se do Larpedie další autoři brzy sami zaregistrují a začnou ji rozšiřovat a pomáhat udržovat. Věří také, že její používání by mohlo podpořit právě propojení s portálem Larpy.cz.

Podobný článek vyšel také na Larp.sk.

2 komentářů k příspěvku “Larpedie spuštěna”

 1. Od Caldur,

  Larpedie je hezká věc a určiě se začne časem využívat.

  Ale možná by autoři mohli ve slovníku volit lehčí formu jazyka. Kdybych nevěděl, co je to munchkin, tak to z definice na larpedii nepochopím. Napadá mě tahle definice:
  „Munchkin je hráč, který zneužívá jemu dostupných herních prostředků k přílišné a na první pohled viditelné dominanci své postavy, čímž ostatním často kazí hru. Zpravidla tak činí pro zvýšení svého nízkého sebevědomí. V tomto významu se jedná o označení pejorativní.

  Také se tímto slovem mohou označovat přesílené postavy obecně.„

  A pak by se tam třeba mohla dopsat výslovnost, aby pak někdo neřikal {munchkín}

 2. Výborně, nikomu nic nebrání se na Larpedii zaregistrovat a heslo opravit dle svého nejlepšího svědomí (a případně tam také diskutovat, zda tento popis neodpovídá spíše powerplayerovi).

Zanechte komentář

Nejčastější štítky

Archivy