Přihlásit se | Registrace

Larpvíkend popáté a jinak

Banner na LV5

Již tradičně po půl roce přichází občanské sdružení Court of Moravia s nabídkou strávit jeden podzimní víkend trošku netradičně – v cizí kůži, v neobvyklých příbězích, ve strhující atmosféře.

Jako vždy máte v rámci Larpvíkendu možnost zahrát si jeden nebo více komorních larpů, které trvají 4 hodiny. Stačí si jen vybrat hru na internetových stránkách, přihlásit se a přijít. Vše potřebné vám vysvětlíme na místě a vyberete si roli, na kterou budete mít náladu, chuť a odvahu.

Jako vždy pro vás máme na výběr ze starších i zcela nových larpů. Z již prověřených her nabízíme Rodinnou oslavu, drama odehrávající se na oslavě sedmdesátých narozenin dědečka Mirka Kratochvíla. Zdánlivě klidné vody rodinné pohody brzy rozčeří spory, které byly dlouho drženy pod pokličkou. Klub sebevrahů vás zavede do dob viktoriánské Anglie a nechá vás nahlédnout do krutých pravidel jednoho podivného gentlemanského klubu. V larpu Seance si můžete zahrát člena rodiny, jež se zoufale snaží získat peníze na léčbu malé dcerky, i když by to znamenalo jít na spiritistickou seanci a požádat o radu ducha mrtvého strýčka. V politickém larpu Sestup se můžete vypravit na expedici na dno oceánu a přispět k zodpovězení otázky, komu patří nerostné bohatství pod Arktidou, nebo si možná zachránit holou kůži a uniknout z pasti, ve kterou se ponorka může snadno proměnit. A v larpu Star se můžete stát hlavním hrdinou romantické komedie a pořádně to roztočit na hollywoodském večírku.

I tentokrát přinášíme na Larpvíkendu premiéru nového larpu. Larp 1789 se odehrává v pohnutých událostech francouzské revoluce a nabízí možnost prožít strachy, zklamání a naděje obyčejných lidí, kteří se před běsnícím davem schovali ve sklepě místní krčmy.

A samozřejmě nemohou chybět larpy hostujících organizací. OK Productions ze Slovenska přivezou larp Nultý poledník, který je inspirovaný detektivními romány Agathy Christie, odehrávající se na palubě zaoceánské obchodní lodi. Druhý hostující larp Piráti z dílny brněnských Fraška organizátores se shodou okolností odehrává také na lodi, ale tentokrát pirátské.

Pátý Laprvíkend bude ale v lecčem nový a netradiční. Nově se nám podařilo zajistit zajímavé a autentické prostory pro hru, které věříme, že umocní váš zážitek. A navýšili jsme počet her na 21, takže je opravdu z čeho vybírat. V larpvíkendovou sobotu bychom vás také chtěli pozvat na koncert skupiny Bedna odložených hraček v klubu Trojka, kde budete mít možnost potkat se s ostatními hráči i organizátory a užít si večírek, tentokrát sami za sebe, bez role.

Více informací s podrobným programem a elektronickou přihláškou najdete na našich stránkách.

Budeme se na vás těšit a klidně přiveďte někoho nového, protože naše larpy jsou pro každého.

Poděkování partnerům

Projekt Larpvíkend 5 se uskuteční za finanční podpory nadace Veronika, nadace Vodafone Česká republika a finanční podpory národní agentury Mládež v rámci programu “Mládež v akci”. Koncert v rámci vedlejšího programu poskytnutím zázemí podpořila kavárna Kunštátská Trojka.

2 komentářů k příspěvku “Larpvíkend popáté a jinak”

  1. Nemoci řádí

    Trochu nás to jako organizátory zaskočilo, ale během posledních pár desítek hodin se uvolnily na všech bězích místa. Pokud jste tedy předtím marně místo sháněli, pak máte možnost jej zkusit obsadit. Doufáme, že další oběti již nebudou ;)

    Budeme jen rádi, pokud si přijdete zahrát.

  2. […] Larpvíkend popáté a jinak Články z domova O designu spolu/sami Legion – Trans-Siberian Railroading […]

Zanechte komentář

Nejčastější štítky

Archivy