Přihlásit se | Registrace

Machiavelliho larpový blog

Vladař

Kdyby proslulý Vladař psal blog o larpové tvorbě, vypadal by nějak takto. Tedy pokud můžeme věřit vlastnímu neskromnému srovnání skutečného autora. Ať již Eirik Fatland přehání či nikoliv, na praktický význam jeho stránek to nemá vliv, protože z jeho zkušeností a dlouholeté tvorby je zřejmé, že bude mít o čem psát. A my tak budeme mít na jeho blogu The Larpwright (ve volném překladu: Larpový tvůrce) o čem číst.

O čem konkrétně?

Zkušenosti autora vychází především ze skandinávské scény, nicméně blog by se neměl zaobírat scénou samotnou či výstupy její tvorby. To ostatně činí jiné stránky. Jeho texty by se měly zaměřit na dramaturgii a design larpů obecně, přičemž hojně bude vycházet právě z děl lokální scény. Dramaturgií autor myslí vnitřní a vnější strukturu larpu, základy toho, jak je larp vystavěný, aby poskytnul hráčům zážitek. Design je potom proces formování dramaturgie, rozepsání a vývoj konceptu hry a forma podání hráčům.

Kdo je Eirik?

Eirik Fatland (*1976) je aktivní hráč, stejně jako larpový tvůrce, žijící v Oslu v Norsku. Od roku 1994 stál u zrodu více než desítky larpů skandinávského stylu a publikoval desítky článků nejen v místních fanzinech, ale i ve sbornících z larpových konferencí Knutepunkt. Byl také jedním ze signatářů Dogmy 99. Patří v současnosti k jedné z předních osobností skandinávské scény.

Stránka blogu: http://larpwright.efatland.com

Zanechte komentář

Nejčastější štítky

Archivy