Přihlásit se | Registrace

Potkancon

Potkancon

Zajímáš se o larpy, deskové hry, fantasy, a další podobnou zábavu? Chceš příjemně strávit svůj volný čas a poznat nové přátele se stejnými zájmy?

Pak by tě mohl zajímat Potkancon! Setkání lidí zajímajících se o fantastiku, hry a larpy z Východních Čech.

Potkancon se bude se konat ve Východních Čechách v malebném městě jménem Potštejn o prvním prázdninovém víkendu, 3.-6. července 2009.

Program

Letošní Potkancon vám nabízí dvě programové linie:
Linie SOFT je určena pro ty, kteří si chtějí odpočinout, nedělat nic aktivního, ale přesto se bavit. V rámci této line se dá očekávat nejen koupání, promítání, přednášky, hraní deskových her (volné i turnajové), literatura, komiksy, DDR či Sing Star.
Linie HARD je určena pro ty, kteří chtějí být akční, hýbat se a zažít něco náročnějšího. V rámci této linie se dá očekávat hraní RPG, larpů (komorní i větší), akčních her (přestřelky, bojové hry), turnajů v deskových hrách (Bang!, Magic a mnoho dalších), dřevárnický turnaj či workshopy (rukodělný, filmový, šermířský, hudební, kejklířský).

Larpy na Potkanconu

Máme v plánu uspořádat až šest larpů. Několik nových komorních, ale i náročnější půldenní běhy larpů, které již třeba někde proběhly, ale všichni neměli tu možnost se jich zúčastnit.

  • Zorhajn tažení 12: Standardní dřevárnické tažení, tématicky laděné jako čarodějnický díl. Vážný hrdinský příběh s místy poněkud odlehčenějším provedením. Těšte se na legendy o zradě, hrdinství a lásce, očekávejte souboje na život i na smrt, ďábelské úkoly, plížení, děsivá překvapení, útěky z vězení, setkání s večerníčkovými postavičkami a občas „something completely different„. Více informací na stránce Zorhajnu.
  • Anti-semitism: Anti-semitism je komorní fantasy atmosférický larp pro 8 hráčů s poměrně neotřelým přístupem k hraní. Jeho motto: „Všechno, co děláš, může být příčinou tvé smrti včetně situací, kdy neděláš vůbec nic“. Více informací na stránce Anti-semitismu.
  • Space Station: je krátký komorní larp pro 6-12 hráčů odehrávající se na malé vesmírné stanici. Přístup je stejný jako u všech komorních larpů – uchopení role a její maximální prožití na daném prostoru za daných podmínek. Více informací na stránce Space Station.
  • Verdikt: Larp se odehrává ve společnosti, kde se téměř podařilo vymýtit zločin. Proto je obrovským šokem, když je náhle zavražděno šest lidí. Případ je provázen obrovskou mediální bouří a – jako by to nestačilo – má dva podezřelé, kteří však spolu nemají vůbec nic společného. Byla proto svolána speciální porota pro posouzení viny v případě tohoto bestiálního zločinu. Jejím členem jsi i Ty. Více informací na stránce Verdiktu.
  • Assenois: Larp se odehrává na malé farmě na okraji vesnice Assenois v Ardenách, kousek od města Bastogne. To sice stále drží spojenecká vojska, nicméně všude kolem se opevnili členové páté tankové divize německých vojsk. Jsou Vánoce… Více informací na stránce Assenois.
  • Špína: Akční městská hra se spoustou vodních pistolí z dílny Court of Moravia, o.s., více info lze nalézt na stránce Špíny.
  • Dooraway: Energetické pole, jež obklopuje naši planetu, začalo klesat. S tím se začala zmenšovat i moc bytostí, které jsou schopny tuto neviditelnou sílu cítit a využívat. Bariéry se začaly drolit a bortit, svět se pohnul a jeho složky se pomalu začínají prolínat… Půjde o moderně pojatý mystický larp. Prolíná se v něm náš reálný svět s mýtickými světy. Více informací na stránce Dooraway.

Podrobnější program lze nalézt na stránce Potkanconu.

Samozřejmě nejenom hrou je člověk živ a tak bude připravena venkovní čajovna na dlouhé klidné rozhovory, bude možné vyrazit na kopec na hrad, kde probíhají šermířská vystoupení, posedět a popít v blízkých hospodách, nebo se prostě jen toulat po místních listnatých lesích.

Přijďte

Potkancon

Věříme, že každý, kdo přijede, zde něco zajímavého najde a stráví příjemně svůj čas. Pokud máš rád tento druh zábavy a chceš se pobavit, určitě přijeď. Třeba poznáš nové lidi, kteří žijí v sousedním městě a ty o nich ani nevíš.

Potkancon už zahájil přihlašování a stejně tak stále nabízí volná místa v programu všem, kteří se na něm chtějí podílet.

Odkazy

Přihláška: http://potkancon.mezisvety.net/prihlaska
Domovská stránka: http://potkancon.mezisvety.net

Jeden komentář k příspěvku “Potkancon”

  1. Potkancon již proběhl a to velice úspěšně! recenzi si můžete přečíst na http://larpard.wikidot.com

Zanechte komentář

Nejčastější štítky

Archivy