Přihlásit se | Registrace

Pozvánka do Časů nedůvěry

Hala

Tak Rada bude zase zasedat! Za nás jde prej Kolohnát z Bubenče, ten novej cucák. Jsem zvědavej, co vymyslej. Nevím jak ty, ale já se na ně mrknout půjdu. Na Radu mě sice nepustí, ale chci být u toho, až budou vyhlašovat, na čem se dohodli. A že budou mít co řešit! Sněhy roztály a počasí je nakloněný válce. Ale na to já dlabu! Zajímají mě děvky a chlast! Tentokrát Radu hostí Metroplex, takže i kmán jako já se tam může mrknout po něčem zajímavým. Co ty? Jdeš tam?

Nenechte si ujít jedinečnou akci, která nemá v Česku obdoby. Užijte si postapo přímo v hlavním městě a přiměřeném pohodlí. Nemusíte se vydávat do vojenských prostorů ani se bát o své zdraví! Přijďte obdivovat podzemní sídlo neslavnějšího pražského gangu. Směňte své zboží v nejrušnější obchodní stanici nebo uctěte některého z bůžků v jedné z nesčetných svatyň. Možná ale míříte výš! Pak zkuste změnit tvář světa ovlivněním Pražské Rady. Proslavte své jméno v některém z klání, která budou v Metroplexu probíhat. Nechcete o ničem rozhodovat a přitom nezůstat pasivní? Nechte se někým najmout! Je na vás co budete tento večer podnikat!

O co jde?

Svět po Pádu 4 by měl simulovat relativně běžný den na obchodní stanici v postapo světě. Kromě běžných věcí jako je obchodování s různým zbožím a službami se zde budou odehrávat různá klání a soutěže. Mimo to zde budou zrovna rokovat špičky místní politiky, takže se dá čekat, že na místě se shluknou různí živlové a nebude nouze o neobvyklé situace.

Bude to tedy stejné jako minule?

Minulý SpP by zdánlivě mohl být dobrým měřítkem, ale není. Tehdy šlo o nenáročnou akci, která mimo larpu umožnovala i pasivně sledovat děj a popíjet. Šlo o pokus a také snahu nalákat lidi k PA akcím, na které se nebudou muset nijak složitě připravovat. Výsledkem byla akce se silnou atmosférou, ale téměř žádným dějem (zvláště pro jednotlivce). Tentokrát bychom chtěli zachovat atmosféru, ale k tomu i výrazně posílit děj. Na druhou stranu pokud nechcete být akční, nemusíte se bát, že bychom někomu činnost nutili.

Takže co se tam vlastně bude dít?

Elita bude rokovat o osudech Prahy. Jejich doprovod jim bude zajišťovat bezpečí, ale také nutné informace a podklady k jednání. Špehové, agenti a zrádci se budou snažit zjistit, o čem se jedná a co se bude dít v budoucnu. Možná se i pokusí jednání sabotovat nebo nějak ovlivnit. Bude zde samozřejmě existovat také velká škála osobních motivací – důvodů proč je kdo zrovna teď v prostorách obchodní stanice. Speciálně na tuto část se tentokrát hodně soustředíme.

Pro elitu i nižší stav budou mít hostitelé připravený bohatý program – klání a turnaje, efektní vystoupení, v zastrčeném koutku taneční parket, box, tržiště, krytá střelnice, knihovna a zlatý hřeb večera – Krutá hra – s možností sázet!

Dívky Plexu jsou velmi krásné a umí skvěle tančit. Klidně můžete celý večer strávit pouze jejich obdivováním! Můžete hledat pomoc v místním lazaretu nebo přijít uctít obětinou některého z místních bůžků. Můžete se spolehnout na výřečnost některého z vypravěčů nebo se jen snažit se někým nechat zaměstnat. Věříme, že si najdete své!

Bude se dít i něco kromě larpu?

Ano, chceme čas i prostor využít maximálně. V sobotu přes den budou na místě připraveny rozmanité workshopy. Budete moct shlédnout různé zajímavé výrobky a postup jejich výrobu nebo je třeba zkusit za něco vyšmelit. Budete mít prostor na vlastní tvorbu – zejména pokud doma nemáte k dispozici dílnu se všemi možnostmi. Zde vám poškození domácího koberce hrozit nebude. Můžete se klidně stát zápasníkem Kruté hry a zkusit si, jaké to je, bojovat v líté řeži. Přesný program bude ještě upřesněn.

Akce

Praktické formality

Kdy to bude?

Víkend 9. – 11. 4. 2010 (je to víkend po Velikonocích). Larp samotný se bude odehrávat od sobotního večera (17:00) až do nedělní noci, možná i rána. Neherní program (workshopy a předváděčky) se budou odehrávat od sobotního dopoledne (10:00) až do začátku larpu.

Kde to bude?

Opět v Hale C kousek od Metra Českomoravská (Drahobejlova 17a, Praha 9 – Libeň).

Jak se na akci dostat?

Tak především je nutné se předem přihlásit a domluvit si roli. Můžete rovnou poslat svůj koncept nebo se s námi zkusit dohodnout. Se schválenou postavou, kostýmem a výbavou už jen stačí dorazit na místo.

Kam se mám hlásit a do kdy?

Přihlašovací mail je svetpopadu-zavináč-gmail.com. Čím dřív se přihlásíte, tím lépe pro vás i orgy. Ozvěte se i v případě, že byste se chtěli účastnit, ale ještě nevíte s jakou rolí.

Co by měla přihláška obsahovat?

První přihláška by určitě měla obsahovat údaje, podle kterých vás poznáme. Pokud vás neznáme, tak nějaký pokec o sobě, svých zkušenostech z larpu a případně odkaz na osobu, která by vás mohla znát. Dále by přihláška měla obsahovat vaši představu o hře – co chcete hrát. Pokud nevíte, ale máte zájem na místě určitě být, napište aspoň jaký styl hry vám vyhovuje (pasivní pozorovatel, intrikán, zrádce, řešič, akční poděs, obchodníček, bavič ostatních apod.) nebo co od hry čekáte. To je vše.

V budoucnu po vás budeme chtít také zaplatit registračku a napsat, jestli se hodláte účastnit i neherního programu. Budeme také chtít fotku vašeho obličeje i fotku vás celých, podle kterých vás bez problému pozná cizí člověk. Když nám tyto věci pošlete rovnou, ušetříte nám i sobě budoucí starosti. Dále s vámi budeme domlouvat různé detaily postavy a vaše cíle ve hře.

Budu něco potřebovat?

Kostým, nějakou výbavu na výměnu, zabalenou PA svačinku, nějakou nádobu na pití a jídlo, dopředu domluvenou roli, načtené nutné minimum o SpP a dobrou náladu.

Za jaké role je možné hrát?

Členy pražských gangů nebo venkovních skupin. Také jako jednotlivci. Jako člen skupiny můžete přijet s tím, že budete řešit skupinové cíle nebo i jen své vlastní. Pokud si nevíte rady, dejte nám vědět, domluvíme se. Jako inspirace může posloužit i konkurz rolí.

Na kolik mě to vyjde?

Registrační poplatek letos je 350 Kč. V ceně se odráží především nemalý nájem prostoru. Hrajeme trochu vabank (záleží i dost na počtu hráčů), můžeme se snadno dostat do mínusu a to nepočítáme práci, kterou s akcí máme.

Pokud ale někdo bude mít problém, ať se nestydí se ozvat. Byli bychom neradi, kdyby někdo nepřijel jenom kvůli tomu, že si akci nemůže dovolit. To se radši domluvíme na slevě. Výměnou za ni uvítáme manuální pomoc přímo na místě, nefinanční sponzorské dary, pomoc s výrobou herních předmětů a rekvizit, podílet se můžete i jako přispěvovatelé nebo korektoři na webu – bereme i uměleckou tvorbu.

Ta cena se mi nezdá, co v ní bude?

Larp v prostoru, který se k danému tématu skvěle hodí. Samozřejmě bychom mohli akci udělat za pětinovou cenu někde v lese s provázkovými lokacemi nebo v ruinách za Prahou. Přijela by vás ale stejně půlka a atmosféra za tu cenu stojí. Kdo se účastnil minule, ten to jistě potvrdí. Mimo larpu a atmoférického místa si budete moc užít zajímavá vystoupení, některá i na profesionální úrovni. Také se může stát, že si na místě pořídíte nějaký zajímavý výrobek či předmět nebo že se vám dostane nějakého jídla a pití.

Stále ale platí, že pokud máte s cenou problém, můžeme se domluvit na přiměřené slevě. Pokud naopak budete chtít naši snahu nějak dotovat, budeme jenom rádi.

Jídlo a pití bude herní?

Jídlo a pití bude plně herní. Přestože tentokrát nebude centrální bar a vývařovna, hodláme nějaké speciality opět pustit do oběhu. Kuřivo a zboží na prodej bude také herní. Co dáte do hry, to už se vám nevrátí. Něco do hry budou posílat orgové, něco hráči. Co a v jakém množství bude možné si brát na hru, ještě upřesníme.

Jaké další články bych si měl přečíst?

Přečtěte si pojednání o realitě SpP a rubriku „Mimimum„, ať nejste mimo. Pokud budete chtít nasát atmosféru světa, doporučujeme rubriku „Vyprávění„ a „Povídky„. Na uvedeném webu se budou objevovat další informace ke hře. Budeme je jednak přidávat k článku a druhak bude samozřejmě možné je filtrovat rubrikou „SpP 4„.

Zkuste tuto část přípravy hry neodbýt. Kvalita vašeho hraní se přímo odráží na kvalitě hry ostatních hráčů. Buďte nesobečtí a připravte se na hru pořádně. Uděláte tak lepší hru nejen sobě, ale i ostatním. Diskuze a obecné otázky můžete řešit na diskuzních serverech NyxHofyland nebo na sociální síti Facebook (ano, už i tam).

Kdo za tím stojí?

Pro někoho jsou organizátoři známkou kvality. Tentokrát jich bude na SpP dělat více, takže i to by vás mohlo zajímat. Organizátory jsou Petrius, Prasátko, Janička/Renglaren, Nerion, Digrein, Lyrel a Tári. Pomáhají nám i další hráči a osoby (děkujeme).

Akce se koná pod hlavičkou a za technické pomoci OS Mad Fairy. Prostor nám poskytuje OS Kultura Jinak. Organizátoři si vyhrazují právo kohokoli z akce vyhodit, pokud nebude respektovat jejich pokyny nebo bude porušovat zákony ČR!

Co teď?

Ujasni si, jestli se chceš a můžeš účastnit. Pokud ano, tak nám o tom dej hned vědět (mail je svetpopadu-zavináč-gmail.com). Pokud máš nějaké otázky, neváhej a taž se. Buď ti odpovíme nebo uvolníme další článek. Jestli nevíš, za co jet, je pravděpodobné, že se na něčem domluvíme. Role se pomalu plní, takže se nevyplatí čekat. Kapacita Haly C je omezená…

Jeden komentář k příspěvku “Pozvánka do Časů nedůvěry”

  1. Od Petrius,

    Jen bych poupravil, že při registraci do 8.3. je cena ještě pořád 250Kč…

Zanechte komentář

Nejčastější štítky

Archivy