Přihlásit se | Registrace

Půlnoční cirkus příjíždí

Plakát

Návštěvník vchází do budovy. Rozjásané barvy oznamují: „Půlnoční cirkus! Tržiště zázraků!“ Hudba hraje, pořád dokola, drnčí do brzkého odpoledne, drnčí jako řetízky kolotočů. K příchozímu se okamžitě obrátí všechny tváře. Klauni ho postrkují dál, blíž se přitočí orientálně vyhlížející věštkyně.

Chcete se stát cirkusákem? Nebo jen nasát atmosféru podivného prostředí z pohledu účastníka? Chcete hrát hru nebo se jen zúčastnit vystoupení? Půlnoční cirkus rozhrne svůj vstup 11. a 12. října 2008 od 10:00 v Praze. Všichni mohou vstoupit, někteří se nemusí vrátit.

„Chcete vyložit budoucnost, vzácný pane?“ Věštkyně má zahalenou tvář, ale oči jí planou.
„No… proč by ne…“
„Dnes vás čeká velké rozhodnutí a velké překvapení. Střezte se hořícího fénixe!“
„Co to znamená?“
Zahalená dívka v příští chvíli zmizí za zády tří mimů, kteří se mohou přetrhnout, jak se beze slov pokoušejí nesmyslně vyložit nebo napodobit její věštbu.
„Kupte si elixír lásky! Nebo je libo koláčky štěstí?“ Prodavačka se usmívá, tác s koláčky se stříbrně třpytí.
„To radši asi nějaký ten koláček. Jsem zvědav na nějaké to moudro…“ Host rozlomí koláček, sladká vůně těsta až stahuje ústa. Ale nejdřív, co stojí na papírku uvnitř…:
„Fénix nevstává z popela, ale z cizího dechu.“

V setmělém varieté se míhají barevná světla a vrhají stíny roztodivných postav… Přišel večer, přišel čas na večerní představení! Velká show! Klauni s širokými úsměvy, klopýtající a padající, svůdné tanečnice, kouzelník, železný muž, dívka s hadem… a na závěr plivači ohně!

Hučení plamenů, dunění bubnů.
Ohnivé zášlehy hrají všemi barvami.
Dech se tají, kotouče žáru a dýmu stoupají k nebi. Dívka s rudým šátkem kolem sebe víří hořícími řetězy, jako královna korzárů na zapálené lodi… Dva muži se bijí hořícími tyčemi.
Potlesk rozechvívá noc. Obecenstvo křičí nadšením.
Hluboký nádech – a obrovské klubko plamenů vylétne do tmy. Obrovské klubko plamenů, které nabývá tvar… Fénix! Fénix, který vzlétá od rtů jednoho z plivačů ohně…

Hluboká noc. Vystoupení skončilo, veřejnost odešla. Jen někteří z návštěvníků zůstali. Ti, kteří vědí, že se bude konat velká noční hra. Hudba utichla, je slyšet šelest karet, rachot rulety a žetonů v kasínu…

„Co vsadíte, pane?“
„Padesát let života.“
„Obávám se, že to ve vašem případě nemohu přijmout,“ blýskne krupiér zdvořile úsměvem.
„Chápu.“ Hráč si bezmyšlenkovitě upravuje dokonale padnoucí rukavičky. „A co třeba… vlastní duši?“
„Ale jistě, pane. Zde jsou vaše žetony.“ Bezchybná úklona.
Hráč upře pohled na sloupeček žetonů označujících zvláštní sázku. Je to moc? Nebo málo?
„Alespoň teď vím, že nějakou mám,“ zasípá napůl pro sebe.
Naproti němu usedne k hracímu stolu krásná dívka s nabílenou tváří:
„Ne na dlouho…“

Bledé chladné ráno. Slabé, nehřející paprsky slunce padají okny do opuštěné budovy. Samota. Prázdnota. Ticho. Bože, to ticho. Muž sedící na studené chodbě se zmateně rozhlíží okolo. Co to bylo? Co to tady bylo? Jako by se mi to jenom zdálo… A jestli ano, byl to sen nebo noční můra?

Pokud jsme vás zaujali, vězte, že ve dnech 10. – 12. října pořádá Prague by Night další ročník larpu Půlnoční cirkus. Je možné se zúčastnit jako cirkusák či se prostě přijít podívat jako divák. Další informace, včetně případných kontaktů na organizátory a podmínek účasti, najdete na stránkách akce.

Události z poslední návštěvy sepsal v krátkém článku jeden z účastníků minulého ročníku. Pokud chcete vědět, o čem hra zhruba bude, pak vám jeho článek může být vhodným průvodcem.

2 komentářů k příspěvku “Půlnoční cirkus příjíždí”

  1. Wow – vám to podporuje i Praha jako město? Možná by se vyplatil i krátký článeček „jak na to„ a nebo „jak to chodí„.

  2. Mě spíš výrazně mrzí že se o tom dovídám až takhle na poslední chvíli…ale asi je to osud…

Zanechte komentář

Nejčastější štítky

Archivy