Přihlásit se | Registrace

Seznamte se, slovenský larp

Slovensko

Vím, že jste přejedeni klasických pozvánek, proto tentokrát začnu poněkud netradičně. Jsem ročník ’87, takže rozpad Československa je pro mě jen rozostřená vzpomínka na Václava Klause, Vladimíra Mečiara a hrst československých kovových mincí, které jsem dostal na hraní. Nikdy jsem nevnímal naše východní sousedy jako „bratov“, když jsem měl číst slovenský text, raději jsem si našel anglický překlad a Bratislava pro mě byla zahraniční město.

Nikdy bych nevěřil, že se všechno tohle změní. A navíc díky larpu. Ale stalo se a teď bychom rádi podobnou možnost poskytli všem.

Před časem jsem tu barvil modré políčko zahraniční návštěvy Frederika Østergaarda, tentokráte bych s dovolením zviditelnil první zahraniční (rozumějte slovenský) larp hraný u nás, spojený se setkáním českých a slovenských larperů. Na obojí jste, mimochodem, všichni srdečně zváni.

O co jde?

Vzhledem k tomu, že už delší dobu pozorujeme drobné propojování české a slovenské larpové komunity (zejména na lince Brno – Nitra – Bratislava), připadlo nám dobré tuhle skvělou věc nějak podpořit. Oslovili jsme proto slovenskou skupinu organizátorů ERA (autoři Subkultury) a ti u nás, v Brně, uspořádají několik běhů svého komorního detektivního larpu Bytovka.

Nepůjde ovšem jenom o hraní larpu (který je přístupný všem, i nováčkům), ale také o možnost se potkat, společně diskutovat o larpu, pobavit se, poznat Slováky (někteří u nás třeba i studují) a užít si příjemný večer v hospůdce. Pokud vás zajímá larp a nemáte program na víkend, rozhodně tohle zvažte.

Kdy a kde?

Setkání – jako již tradičně – proběhne na brněnském Centru 8D, 1. a 2. listopadu. Sobotní večer je pak vyhrazen setkávání a družení v hospůdce. Přihlásit se a najít další podrobnosti můžete přímo na stránce Víkendu s Bytovkou.

Nečekejte žádnou pompézně-formální akci. Připadlo nám jako dobrý nápad spolu obě komunity seznámit, takže pokud to vnímáte stejně, dorazte. Jako vždy se na vás těšíme.

Court of Moravia & ERA

Zanechte komentář

Nejčastější štítky

Archivy