Přihlásit se | Registrace

Země Snů 2008: Zlatá léta

Mapa Země Snů

Kde?

Někde za naším světem leží Země snů, obklopená osmi více či méně kouzelnými říšemi. Je to krajina místy absolutně fantastická, místy nudně obyčejná, vytvářená myslemi spících smrtelníků. Je to země, kde musí žít noční můry a sny plné naděje pospolu. Kde stojí obrovský Palác Snů, střežený lvem, drakem a gryfem, ve kterém žil samotný Pán Snů a jeho dvůr. Palác je místo plné intrik, kde se rozhoduje o dalším osudu celé země.

Leží zde Bažina, kde se rodí Noční můry, nachází se zde Mýtina, kde nelze být nešťastný. Nelze přehlédnout Centrálu, místo síly všech snů, které se cítí být moderními. A stojí zde Starý hrad, zašlé a opotřebované místo.

Snový svět se bude nacházet v bývalém vojenském prostoru Oldřichov u Písku. Spát a žít se bude ve vlastních stanech, o vlastním jídle.

Kdy?

Nastala prazvláštní doba. Poprvé v její předlouhé historii se vlády nad celou Zemí snů chopil jeden Sen a jeho blízcí přívrženci a nástroje. Je doba, kdy je zakázáno myslet na staré časy, je zakázáno chodit na místa, která se ještě nepovedlo vyzmizet, je zakázáno cestovat mimo Zemi snů a je přísně zakázáno mluvit o Nicotě jinak, než jako o poraženém nepříteli, který se již nikdy nemůže vrátit.

Již třetí ročník Země snů se odehraje 7.-10. srpna 2008. Ve čtvrtek příjezd a registrace, večer začátek hry formou slavnosti na oslavu zahnání Nicoty. Konec v sobotu v noci.

Kdo?

Kdo jsou vlastně Sny? Ztělesnění lidských představ a prvků Snů, přeci. A aby se poznali a mohli se lépe živit, byli odpradávna rozděleni na Sny Tradiční a Moderní a Krásnosny a Noční můry. Tak se mohla například potkávat Tradiční Noční můra Zima v podobě chladné a kruté krásky s Moderním Krásnosnem Mnichem v podobě telekazatele. Tak se mohl utkat nad krvácejícím tělem Moderního Krásnosnu Míru Moderní Krásnosen Maskovaný mstitel s Tradiční noční můrou Mordýřem. Tak mohl Moderní Krásnosen Snílek ťukat na konci své cesty na Nebeskou bránu, tak mohla Moderní Noční můra Deprese přivádět další Sny k zoufalství…

Hra je otevřena všem hráčům starším 18 let kteří si chtějí zahrát hru v jedné chvíli pohádkovou, hororovou i komediální. Sny jsou pro každého, kdo chce zkusit hrát hru, která je „trochu jiná„ – hru na které má znatelně větší podíl než na jiných. Sny jsou totiž hra, kde hráči mají nakonec největší slovo na to, co se vlastně bude dít a jak to dopadne… Organizátoři jen přisypávají lokace, podněty, zápletky a propojují postavy před hrou.

Aby nedošlo k omylu, hra je z těch velmi ovlivněných organizátorem. Ve hře je spousta větších i skutečně globálních zápletek, které do hry dodáváme. Snažíme se je ale stavět tak, aby vám hlavně poskytly prostor pro hraní a konflikty – ne vás přeply do řešícího módu.

Jak?

Šílený Doktor si konečně uvědomil v čem spočívá záludnost tohoto místa – všechno, co se v této podivné místnosti digitální pevnosti odehrálo, bylo… tahové. Pak už to bylo jednoduché. Zatímco si odnášeli s Teroristou kufr dat, které slibovaly prozradit, jak vlastně ve skutečnosti funguje spojení do Země řádu, intenzivně přemýšlel jak se Teroristy zbavit. Ale na to nebyl čas. Tělo Deprese, vyhozené před Digitální labyrint, se začalo pomalu scelovat a ani jeden z nich neměl na ty ukňourané řeči náladu.

Země snů je hra zaměřená hlavně na dramatické podání role. To, jak zajímavé situace vytvoříte pro sebe i pro ostatní, je úhelným kamenem hry. K tomu ale, aby bylo na čem stavět, jsou pochopitelně nachystány nějaké problémy, které je třeba různými způsoby vyřešit – a samozřejmě je zde i malá, ale přítomná bojová složka s měkčenými replikami zbraní. Důležitou součástí hry je také politika – ta nabývá různých forem, od té nejpřímočařejší až po složité intriky a plány v plánech jiných plánů.

Každý Sen má dále touhu dojít k Naplnění – a kroky k němu vedoucí si po konzultaci s námi nastavuje sám. Určíte tak v podstatě, o čem pro vás hra do velké míry bude – ale nepočítejte s hladkým průběhem bez různých překvápek a zvratů.

Proč?

Země snů je v zajímavých časech. Na jakou stranu se postavíš? Budeš podporovat Kancléřův režim, nebo se pokusíš přiživit poslední jiskřičky naděje? Budeš pátrat po tom, jaké cíle sledují okolní Říše, nebo se sám staneš agentem jedné z nich? Staneš se vrcholným politikem, nebo si jen daleko od těchto sporů budeš vytvářet svůj vlastní dokonalý kousek Země snů? Budeš pátrat po stále nevyřešených tajemstvích Země snů? Nebo se oprostíš od těchto marnotratných snažení… a vydáš se po trnité cestě jen a jen k Naplnění?

Protože věříme, že to bude dobrá hra, kterou si právě vy můžete užít a přidat do ní zároveň kus sebe. Kontaktní informace a spoustu jiných podružností najdete na stránkách http://www.cravens.cz/sny. Pokud byste měli problém s vymyšlením postavy, napište nám – společně to určitě dokážeme vyřešit. Jen upozorňujeme, že se pomalu ale jistě blížíme k naplnění kapacity, takže vám doporučujeme napsat co nejdříve. Pro svoje dobro

Organizační tým Země Snů

2 komentářů k příspěvku “Země Snů 2008: Zlatá léta”

  1. Standartní přihlašování je u konce.

    Co to znamená pro vás? Znamená to že pokud chcete přijet, napište nám mail a přibližnou představu o roli – a vaše role se bude odvíjet od toho co již ve hře je. To sice zaručuje větší propojenost, ale…

    Celkem jsou již jen čtyři volná místa, čili pokud máte zájem se zúčastnit hry tak bych vám doporučil pospíšit…

  2. Od Petrius,

    Bylo to pěkné, rok od roka lepší jen mi letos trochu vadilo to zběsilé tempo. Příště bych si přál trcho méně spěchu a více pohody jak bylo zvykem. Země snů je rozhodně zajímavá svými neomezenými možnosti – zahrát si cokoli co čem se kdy mohlo lidem zdát je prostě skvělá příležitost skvěle se vyblbnout jak roleplayově tak kostýmově. Moc pěkný systém, intrikování i sorta hravých lidí, kteří se letos dostavili :-)

Zanechte komentář

Nejčastější štítky

Archivy